Informácie o nás

Monika Fáberová - 2. husleCimbalová ľudová hudba Popradčan z východného Slovenska je mladým a dynamickým telesom, ktoré svojim širokým repertoárom a profesionálnym prístupom dokáže naplniť očakávania náročných poslucháčov, ale aj ľudí, ktorí sa chcú jednoducho zabaviť, zaspievať si, či zatancovať.

Naša živá hudba poteší na podujatiach ako svadba, oslava, ples, večierok, raut, event, ale aj na rôznych verejných podujatiach. Základ repertoáru pre tieto akcie tvoria spievané slovenské ľudové piesne z rôznych regiónov, ale nájsť v ňom môžeme aj piesne české, poľské, maďarské, nemecké, ruské či rómske. Pre ozvláštnenie atmosféry Vám radi zahráme aj známe evergreeny, ako napríklad Yesterday, Love me tender, ale aj známe slovenské, či svetové tangá. V podaní ľudovej hudby možno nezvyčajné, ale v našej úprave môžete počuť aj Lady Carneval od Karla Gotta, Nonstop od Michala Davida, ale aj Nothing Else Matters od skupiny Metallica. Zaujme taktiež celosvetovo známa La Bamba, český hit Má drahá dej mi víc, ale aj Sestrička z Kramárov od skupiny Elán a mnohé ďalšie. Nemôžeme samozrejme zabudnúť na známe hity z Repete.

Náš repertoár teda obsahuje skladby rôznych žánrov. Na počúvanie môžeme zaradiť do programu aj koncertné skladby, napríklad Uhorské tance od J. Brahmsa, Čardáš od V. Montiho, ale aj majstrovský Slávik od G. Dinicu. Sme schopní prispôsobiť sa jednotlivým situáciám, hrať pre hudobných fajnšmekrov, na počúvanie, ale i do tanca. Ponúkame aj príležitostnú komunikáciu s hosťami v anglickom jazyku. Účinkujeme buď v ľudových krojoch šitých na mieru alebo v oblekoch

Alexander Kiss - cimbal

Je možnosť vybrať si obsadenie podľa Vašich potrieb. V prípade potreby je možnosť nás aj ozvučiť pomocou vlastnej aparatúry. Na požiadanie vieme zabezpečiť prezentačné vystúpenie 3 - 4 tanečných párov z folklórneho súboru, ktoré počas ich vystúpenia doprevádzame a aj dievčatá na svadobné čepčenie. Taktiež môžeme zabezpečiť produkciu modernej hudby, teda DJ-a. Konkrétne informácie potrebné pre Vaše rozhodovanie nájdete v sekcii Kontakt a informácie.

História 

Toto zloženie sa formovalo postupne od decembra 2009. Chceme sa poďakovať našim bývalým kolegom a privítať nových, rovnako kvalitných hudobníkov. Nie všetci muzikanti na našich fotkách a videách sú teda stále členmi našej hudby. V súčasnosti máme päť stálych č lenov a niekoľko externistov v prípade potreby. V roku 2015 kapela vydala svoje prvé profilové CD a v roku 2017 pridala druhé CD.

Facebook stream