O nás

Cimbalová ľudová hudba Popradčan z východného Slovenska je zoskupením piatich hudobníkov, ktorých nespája iba láska k hudbe, ale aj vzájomné priateľstvo. Toto obsadenie sa formovalo postupne od roku 2009, pričom v súčasnosti má päť členov, ktorí spolu odohrali niekoľko stoviek podujatí na Slovensku aj v zahraničí, vydali doposiaľ tri CD a sú súčasťou programu Televízie Senzi. Svojim širokým repertoárom a zároveň profesionálnym prístupom dokáže Cimbalovka Popradčan naplniť očakávania náročnejších poslucháčov, ale aj ľudí, ktorí sa chcú jednoducho zabaviť, zaspievať si, či zatancovať.


Netvrdíme o sebe, že sme tá najlepšia kapela a lepšia neexistuje, ale spravíme maximum preto, aby Vaše podujatie s našou pomocou to najlepšie bolo!  

Naša živá hudba poteší na podujatiach ako svadba, oslava, ples, večierok, raut, firemný event, ale aj na rôznych verejných podujatiach a koncertoch kdekoľvek na Slovensku. Základ repertoáru pre tieto akcie tvoria spievané slovenské ľudové piesne z rôznych regiónov, ale nájsť v ňom môžeme aj piesne české, poľské, maďarské, nemecké, ruské či rómske. Pre ozvláštnenie atmosféry Vám radi zahráme aj známe evergreeny, ako napríklad Yesterday, Love me tender, ale aj známe svetové, či slovenské tangá. V podaní ľudovej hudby možno nezvyčajné, ale v našej úprave môžete počuť aj Lady Carneval od Karla Gotta, či Nothing Else Matters od skupiny Metallica. Zaujme taktiež celosvetovo známa La Bamba, český hit Má drahá dej mi víc, ale aj Sestrička z Kramárov od skupiny Elán a mnohé ďalšie. Pre staršiu generáciu nemôžeme samozrejme zabudnúť na známe hity z Repete.

Náš repertoár teda obsahuje skladby rôznych žánrov. Na počúvanie môžeme zaradiť do programu aj koncertné skladby, napríklad Uhorské tance od J. Brahmsa, Čardáš od V. Montiho, ale aj majstrovský Slávik od G. Dinicu. Sme schopní prispôsobiť sa jednotlivým situáciám, hrať pre hudobných fajnšmekrov, na počúvanie, ale i do tanca. Ponúkame aj príležitostnú komunikáciu s hosťami v anglickom jazyku. Účinkujeme buď v ľudových krojoch šitých na mieru alebo v oblekoch.

Je možnosť vybrať si obsadenie podľa Vašich potrieb (4 alebo 5 hudobníkov). V prípade potreby je možnosť nás aj ozvučiť pomocou vlastnej aparatúry (v prípade koncertov aj s vlastným zvukárom). Taktiež môžeme zabezpečiť produkciu modernej hudby, teda DJ-a, ktorého súčasťou je aj primerané diskotékové a dekoratívne osvetlenie miestnosti. 

Viac o našej ponuke nájdete v podstránke ,,Čo ponúkame".